projektas comenius 2012-2014

COMENIUS 2012-2014

Talentų paieška

W poszukiwaniu talentów

In search of talents

 

Nuo 2012 m. rugpjūčio 1 d. iki 2014 m. liepos 31 d. Pabradės "Žeimenos" gimnazijoje vykdomas projektas "In search of talents" (Talentų paieška). Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo paramos fondas. 
Projekto partneriai – Lenkijos Respublikos ir Didžiosios Britanijos mokyklos:

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Syryni - Szkoła Podstawowa im. Romana Dworczaka,

  • Castle Primary School, Northampton.


 

Projekto „Talentų paieška“ veiklos produktai

 

Vienas iš projekto uždavinių buvo parengti tautinius kostiumus, būdingus regionui, iš kurio vaikai kilę. Mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai dalyvavo edukacinėje programoje, kurios metu etninio paveldo specialistė Palma Bytautienė supažindino su Aukštaitijos krašto tautinių drabužių ypatumais,  tautinių juostų pynimo technika ir tautinių drabužių siuvimo specifika. Mokiniai pristatė pasiūtus kostiumus per talentų šou paskutinio vizito Lenkijoje metu, jie taip pat šoko savo regiono šokius, pavyzdžiui, Šapnagių polką ir kitus liaudies šokius. Kostiumai bus vėliau naudojami per įvairius mokyklos renginius.

 

  Plačiau

Plačiau

    

Informaciją apie visus projekto „Talentų paieška“ veiklos produktus galima rasti adresu:

http://www.europeansharedtreasure.eu/detail.php?id_project_base=2012-1-PL1-COM06-28918

 

Švenčionių r. Pabradės "Žeimenos" gimnazijos pristatymas Northamptono mokyklos bendruomenei

Projekto "Talentų paieška"  2013-2014 metų veiklos produktų pristatymas

 

Atsisiųsti

Atsisiųsti

 


 

Pirmasis Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto vizitas

(2012 m. spalio 19-23 d. Lenkijoje)

 

 Pabradės "Žeimenos" gimnazija dalyvauja daugiašaliame Comenius  projekte "Talentų paieška" ("In search of talents"). 2012 m. spalio 19-23 dienomis projekto koordinatorė Violeta Volskienė, mokytojos Rita Slaboda ir Dorota Sveikauskienė  vyko į pirmąjį susitikimą Lenkijoje Syrynios gyvenvietėje, Romano Dvorčako pagrindinėje mokykloje. Vizito metu susitikome su projekto partneriais iš  Lenkijos Respublikos ir Jungtinės Karalystės (Northampton).....Skaityti daugiau

 

Plačiau

 


Susitikimas gimnazijos skaitykloje

(2012 m. lapkričio 27 d.)

 

Lapkričio 27 dieną 2-5 klasių lenkų dėstomąja kalba mokiniai susirinko į skaityklą. Mokytoja Rita Slaboda papasakojo apie Lenkijos mokyklą – projekto partnerę, parodė kelionės nuotraukas, žaismingą Syrynios Romano Dvorčako mokyklos pristatymą (http://www.youtube.com/watch?v=d82Nq1TyByo) ir papasakojo apie būsimą veiklą bei planuojamas keliones į šalis – partneres. Vaikai džiaugėsi kartu su 5a klasės mokinėmis Karina Marmyš ir Emilija Valujevič, užėmusiomis 1 ir 2 vietą projekto emblemos kūrimo konkurse. Mergaites pasveikino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Natalija Alinauskienė, įteikė dovanėles iš Lenkijos, o pirmos vietos laimėtojai Karinai – diplomą. Sveikiname!

 

Plačiau

 


 

Mokiniai susirašinėja su draugais iš užsienio

 

Nuo 2012 m. gruodžio mūsų mokyklos mokiniai rašė laiškus anglų ir lenkų kalbomis bendraamžiams iš Anglijos ir Lenkijos ir sulaukė laiškų iš projekto partnerių mokyklų mokinių. Džiaugiamės galimybe bendrauti ir susirasti naujų draugų! Skaityti daugiau

 

Plačiau

 


 

Kaziuko mugės metu galėjome džiaugtis įvairiausiais vaikų talentais

 

Plačiau

 


 

Anglų kalbos kursai mokytojams

(2013 m. vasario - balandžio mėn.)

 

2013 m. vasario – balandžio mėn. 12 gimnazijos mokytojų lankė anglų kalbos kursus ir turėjo galimybę mokytis projekto darbo kalbos. Tikimės, kad tai padės mums bendrauti ir bendradarbiauti su Anglijos ir Lenkijos mokyklų mokytojais ir mokiniais.

 

Plačiau

 


 

Antrasis Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto vizitas

(2013 m. kovo 11-15 d. Jungtinėje Karalystėje)

 

Kovo 11 -15 dienomis įvyko Comenius projekto „Talentų paieška“ dalyvių vizitas į Didžiąją Britaniją. Šį kartą į Northamptono miestą išsiruošė trys mokytojos – Dorota Sveikauskienė, Katažina Maciusovič, Violeta Volskienė bei 4 penktokai – Karina Marmyš, Beata Jundo, Emilija Marija Valujevič, Justinas Zaenčkovskij ir vienas ketvirtokas – Damian Kondratovič.....Skaityti daugiau

 

   Plačiau

 

Čia galima pasiklausyti žurnalistės pokalbio su Northamptono pradinės mokyklos direktore Linda Greco apie vykdomą projektą.

 


 

Comenius dienos 2013: Europa mano klasėje

 

2013 m. balandžio 24 d. skaitykloje susirinko ne tik mūsų gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir mokytojai, bet ir svečiai: Pabradės miesto seniūnė L. Tunevič, Pabradės "Ryto" gimnazijos 3b klasės mokiniai ir jų mokytoja E. Verikienė, mokinių tėveliai. Mokytojos V. Volskienė, R. Slaboda, D. Sveikauskienė ir į Jungtinę Karalystę vykę mokiniai papasakojo savo įspūdžius iš kelionių į Lenkijos ir Anglijos mokyklas, pasidžiaugė galimybe keliauti ir susipažinti su kitokiomis kultūromis ir švietimo sistemomis. Renginio pabaigoje gimnazijos koridoriuje nušvito visų dalyvavusių sukurta „talentų ir svajonių“ saulutė.

 

Plačiau

 


 

Trečiasis Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto vizitas

(2013 m. rugsėjo 30 d. - spalio 3 d. Pabradės "Žeimenos" gimnazijoje)

 

Comenius projektas „Talentų paieška“ įsibėgėja! Rugsėjo 30 d. – spalio 3 d. Pabradės „Žeimenos” gimnazijoje buvo gausu svečių iš daugiašaliame projekte dalyvaujančių partnerių mokyklų.....Skaityti daugiau

 

 


 

2013 m. spalio pradžioje gimnazija pasipuošė kompozicijomis iš gamtos gėrybių.

 

Plačiau

 


 

 Integruota anglų - lietuvių kalbų pamoka

„Kalėdų tradicijos Lietuvoje, Lenkijoje ir Anglijoje“

 

2013 m. gruodžio 16 d. skaitykloje vyko integruota anglų - lietuvių kalbų pamoka „Kalėdų tradicijos Lietuvoje, Lenkijoje ir Anglijoje“, kurią 5a ir 6a klasių mokiniams vedė anglų kalbos mokytoja Dorota Sveikauskienė ir lietuvių kalbos mokytoja Violeta Volskienė.

 

Plačiau

 


 

Edukacinė išvyka į Kernavę

 

2013 m. gruodžio 17 dieną 52 4-6 klasių mokiniai su mokytojomis V. Volskiene, R. Kaušiniene, Z. Dravnel apsilankė Kernavėje ir dalyvavo edukacinėje etno programoje „Kalėdų belaukiant“. Daugelis vaikų pirmą kartą patys gamino gardžius kūčiukus, grūdo aguonpienį ir dengė Kūčių stalą. Vėliau vaišinosi ir žaidė kalėdinius žaidimus. Visi pasijutome lyg pabuvoję pas močiutę Lietuvos kaime.

 

Plačiau

 


 

Kalėdinių renginių metu gimnazija pasipuošė mokinių gamintais angelais.

 

Plačiau

 


 

Video konferencija su Syrynios ir Northamptono mokyklų mokiniais

 

2014 m. sausio 9 d. mūsų gimnazijos mokiniai ir mokytojai bendravo su Syrynios ir Northamptono mokyklų mokiniais – buvo surengta video konferencija naudojantis Skype programa. Sveikinome vieni kitus su Naujais metais, dainavome, tiesiog džiaugėmės vėl susitikę.

 

Plačiau

 


 

Netradicinė pamoka "Sūri pamoka su skulptoriumi"

 

Kadangi mūsų projekto tikslas - atrasti talentus įvairiose srityse, vasario 13 d. 15 mūsų gimnazijos mokinių ir 2 mokytojos lankėsi Druskininkuose ir dalyvavo netradicinėje "Sūrioje pamokoje su skulptoriumi". Ši edukacinė - kultūrinė programa vyko druskos studijoje prie židinio. Vaikai buvo skatinami pasijusti menininkais ir lipdyti iš druskos masės: patys minkė, formavo savo suvenyrus, kurie po to buvo džiovinami krosnyje. 

Vėliau teko padirbėti druskos dirbtuvėse - čia jau su įrankiais mokiniai darbelius kūrė iš druskos kristalo. Visi triūsė labai kruopščiai - tikrai įsijautė į skulptoriaus darbą!

Namo išsivežėme savo pačių susikurtus darbelius, kartu su skulptoriumi Tauru Česnulevičiumi ištarę magiškus žodžius "noriu kurti".

 

Plačiau

 


 

Mokinių dalyvavimas netradicinėje kūno kultūros pamokoje bei edukacinėje programoje „Šaunieji gelbėtojai“

 

2014 m. vasario mėnesio veikla susijusi su sveikos gyvensenos propagavimu,  mokymusi teikti pirmąją pagalbą ištikus nelaimei. Vasario 13 d. 2 mokytojos ir 15 pradinių klasių mokinių lankėsi  Druskininkų vandens parke ir džiaugėsi netradicine kūno kultūros pamoka. Vasario 27 d. 5 mokytojos ir 50 mokinių dalyvavo edukacinėje programoje „Šaunieji gelbėtojai“ „Vichy“ vandens parke. Šios pamokėlės metu moksleiviai  daugiau sužinojo apie vandens savybes ir pavojus, tykančius vandenyje, susipažino su papildomomis priemonėmis, kurios yra reikalingos gelbėjimui bei plaukimui, buvo mokomi saugiai elgtis prie vandens telkinių, įvertinti savo jėgas bei teikti pirmąją pagalbą nukentėjusiam draugui.

Visi supratome, kad plaukimas – viena tinkamiausių sporto šakų sveikatai stiprinti, nuovargiui ir nerviniam stresui mažinti. Net ir po vienkartinio pasiplaukiojimo pagerėja širdies darbas, kraujotaka. Lyginant su kitomis sporto šakomis, plaukiant geriausiai vyksta medžiagų apykaita. Plaukimas yra ir grūdinimosi pagrindas, tuomet organizmas tampa atsparesnis ligoms.

Labiausiai džiugina tai, kad Comenius projekto dėka apie vandens reikšmę žmogaus sveikatai kalbėjome ne tik teoriškai, bet ir praktiškai patyrėme džiaugsmą būti vandenyje – ypač žiemą!

 

  

  Plačiau                                                                                                          Plačiau

 


 

Integruota lietuvių kalbos, istorijos, etnokultūros pamoka

 

Gegužės 2 d. 6a klasės mokiniai dalyvavo integruotoje pamokoje, kurią vedė etninio paveldo specialistė Palma Bytautienė ir mūsų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja V. Volskienė ir istorijos mokytoja A. Mažutova.  Mokiniai susipažino su Aukštaitijos krašto tautinių drabužių ypatumais.

 

   

   

 


 

Išvyka į Aukštaitijos nacionalinį parką

 

Gegužės 12 d. 4a, 6a, 7b kl. mokiniai ir 4 mokytojos (lietuvių k. mokytoja V. Volskienė, anglų k. mokytoja D. Sveikauskienė, pradinių kl. mokytoja R. Slaboda, matematikos mokytoja Z. Dravnel) keliavo po Aukštaitijos nacionalinį parką ir dalyvavo edukacinėje programoje "Šakočio kepimas".

 

Plačiau Plačiau

 


 

Baigiamasis projekto „Talentų paieška“ vizitas Lenkijoje

 

Štai ir baigiasi dvejus metus Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje vykęs Mokymosi visą gyvenimą programos Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projektas „Talentų paieška“. Gegužės 17-23 dienomis paskutinio vizito į Lenkiją vyko 5 mokytojos ir 20 mokinių. Visa savaitė buvo kupina puikios nuotaikos ir neišdildomų įspūdžių. Mus džiugino puikus vasariškas oras, malonūs ir svetingi žmonės, įdomios veiklos kartu su projekto partneriais – Lenkijos Syrynios ir Anglijos Northamptono mokyklų mokiniais ir mokytojais, nuotaikingos išvykos susipažįstant su Lenkijos kultūra, istorija, papročiais.

Praleidome smagią dieną dairydamiesi po Varšuvą ir klausydamiesi įdomių gido pasakojimų, vėliau apsilankėme 2011 m. įsteigtame „Svajonių parke Ochaby ", kuriame per kelias valandas atsidūrėme penkiuose žemynuose ir pamatėme įdomiausius pasaulio pastatus, be to, išvydome 20 dinozaurų figūrų, žiūrėjome 6D filmą su specialiaisiais efektais. Tą pačią dieną po pietų pasinėrėme į Lenkijos kaimo buitį prieš 50-100 metų: kepėme duoną, mušėme sviestą, slėgėme sūrį, išbandėme įvairius įrankius ir prietaisus, klausėmės įdomaus pasakojimo apie darbščiąsias bitutes.

Mokykloje pasirodymų metu, stebėdami prezentacijas apie projekto veiklas kiekvienoje šalyje, aptardami su mokytojais projekto rezultatus džiaugėmės atsiskleidusiais mokinių talentais, galimybe bendrauti ir bendradarbiauti. Supratome, kad nebepakanka naujų ugdymo metodų dairytis savoje šalyje. Vykdant daugiašalės mokyklų partnerystės projektą pasipildo turimas žinių bagažas, kuris duoda impulsą naujiems darbams, suveda mus su naujais žmonėmis. Iš tiesų patys kartais nesuvokiame, kad nauja veikla ir kelionė turi tokį tikslą, apie kurį mes, pedagogai, kartais net patys nežinome. Veikdami kartu su bendraminčiais, atrandame, bendraujame, pažįstame, dalinamės, šypsomės, susižavim, veikiam... Tai, greičiausiai, ir yra didžiausia daugiašalių mokyklos partnerysčių projektų nauda. 

 

Projekto koordinatorė Violeta Volskienė

 

 Ekskursija po Varšuvą

Paskutinis vizitas į Lenkiją, į Syrynios mokyklą

                  

Įdomios ekskursijos Lenkijoje

 

Svajonių parke Ochaby

Duonos namai

 

Didžiulį džiaugsmą suteikia pačių mokinių susižavėjimas tuo,

kas patirta per pastaruosius metus

 

Dvejus metus bendravome su draugais iš Didžiosios Britanijos ir Lenkijos, susipažinome su šių šalių kultūra, tradicijomis ir šventėmis. Labiausiai įsiminė paskutinis vizitas Lenkijoje. Nors Syrynia – nedidelė gyvenvietė, bet labai graži ir tvarkinga, mokiniai buvo labai draugiški ir malonūs, svetingai mus priėmė šeimose, o mokykloje galėjome pasirinkti įdomią veiklą pagal savo pomėgius: dalyvauti konkurse apie Europą, vaidinti, gaminti dekoracijas spektakliui anglų kalba „Raudonkepuraitė“, dainuoti ar sportuoti. Ypač sunku buvo išsiskirti su draugais, norisi tikėti, kad čia kada nors dar sugrįšime.

 

Justinas Zaenčkovskij, 6a klasės mokinys

 

Lenkijoje mums buvo labai smagu: 2 dienas gyvenome viešbutyje Varšuvoje, sužinojome daug nauja ir savo akimis pamatėme sostinės įžymias vietas: senamiestį, Karaliaus rūmus, didžiausią parką Lazienki, Kultūros ir mokslo rūmus, o nuo apžvalgos aikštelės, kuri yra 30-ajame šių rūmų aukšte, mums atsivėrė nuostabi miesto panorama.

Syrynioje susipažinome su maloniais žmonėmis. Mergaitė Milena, kurios šeimoje gyvenau, buvo miela ir draugiška, jos tėveliai rūpinosi, kad mums būtų įdomu kartu leisti laiką vakarais sugrįžus iš mokyklos. Kai reikėjo išvažiuoti, autobuse pradėjome verkti, nes nenorėjome skirtis su naujais draugais. Dabar su jais susirašinėjame Skype  ar Facebook tinkle. Taip jų pasiilgome, kad prašėme mokytojų grįžti į Syrynios mokyklą.

 

Diana Basiul, 6a klasės mokinė

 

Dalyvaudama šiame projekte per dvejus metus patyriau daugybę įspūdžių. Galėjau bendrauti su vaikais iš Lenkijos ir Anglijos, apsilankiau šiose šalyse, mano namuose svečiavosi mergaitės iš Syrynios mokyklos. Projekto dėka kartu su savo bendraamžiais įdomiai leidome laiką ir Lietuvoje: vykome į Kernavę ir dalyvavome edukacinėje programoje apie Kūčių ir Kalėdų tradicijas, vandens pramogų parke ne tik pramogavome, bet ir mokėmės tapti šauniaisiais gelbėtojais, žvalgėmės po Aukštaitijos nacionalinį parką ir kepėme šakotį, kurį paskutinės kelionės metu padovanojome naujiesiems draugams. Man labai patiko šis projektas.

 

Beata Jundo, 6a klasės mokinė

 

Comenius projektas „Talentų paieška“ yra labai naudingas: juk mokiniai plečia užsienio kalbos žinias, lavina įgūdžius kalbėti, rašyti, dalyvauja įvairiose įdomiose veiklose, susipažįsta su naujais draugais, bendrauja su svečiais, patiria daug puikių emocijų ir tikrai ilgam lieka daug šiltų prisiminimų.

 

Emilija Marija Valujevič, 6a klasės mokinė